Novinové články

1.AC: tři vítězství, jedna porážka.

 Na turnajích ve Žďáru nad Sázavou a v Brně pokračovala nadstavbová část 1. ligy juniorských florbalistek.  Hráčky 1.AC Uh. Brod dokázaly třikrát zvítězit a jednou odcházely s porážkou.

1.AC UB – 1.SC WOOW Vítkovice   2:8

V souboji o čelo tabulky hráčky Brodu na své soupeřky nestačily. Vítkovice byly ve všech ohledech lepším týmem. Broďankám nebyla nic platná enormní snaha o zvrat. Nepřesnosti se množily a souhra vázla. Seveřanky vyhrály zcela zaslouženě.

 

1.AC UB – FBC Žďár nad Sázavou   15:5

 Jen dvě hodiny po kruté porážce nastoupily brodské hráčky do souboje o povinné vítězství. Žďár se drží u dna tabulky a v nadstavbové části se trápí.

A bylo to znát i nyní. Za necelé dvě minuty hry vedlo AC již 3:0 a zdálo by se, že už není o co hrát. Pozitivní roli sehráli diváci, kteří hnaly hráčky Žďáru do dalších a dalších soubojů. Místy už byly některé zákroky za hranou únosnosti. Brodský trenér na divokou hru reagoval. Broďanky už nechodily aktivně do soubojů a trpělivě vyčkávaly na své polovině. Náskok byl obrovský a nebezpečí zranění také. Trocha ledabylosti v závěru zápasu přinesla žďárským radost v podobě pár gólů.

 

1.AC UB – FBS Olomouc   8:3

 Z brodské strany to byl mimořádně povedený zápas. Od prvních minut bylo AC lepším týmem. Vyztužená obrana dělala jen minimum chyb a útočnicím vycházela střelba. Středové hráčky perfektně pohlídaly nejlepší olomouckou hráčku, která se za celý zápas nedostala ke své obvyklé hře.

Důležité vítězství nad týmem z vrcholu tabulky.

 

1.AC UB – itelligence Bulldogs Brno   13:4

 Velmi dobrá nálada po vítězství nad silnou Olomoucí se zdařile přenesla na hřiště. Broďanky se hrou bavily a svými povedenými kousky deptaly soupeřky. Brno nemohlo zastavit rozjetý expres. AC bylo všude. Šikovné kombinace všech hráček v poli přinášely další a další góly v síti Bulldoček.

Sestava 1.AC UB: Omelková, Mandová, Madajová, Uškrtová, Loskotová, Marková, Indrová, Matějíčková, Mošťková, Pravcová, Kadlčíková, Zlámalová.

Tabulka:

  1. Vítkovice   10z.   21b.
  2. Uh. Brod      8z.   19b.
  3. Olomouc      8z.   17b.
  4. Židenice   10z.   15b.
  5. Slavičín       8z.    7b.
  6. Bulldogs     8z.    3b.
  7. Žďár n. S.    8z.    3b.

 

 

 

Florbalistky AC bojují v nadstavbě

Juniorské florbalistky 1.AC Uh. Brod vstoupily do nadstavbové části první ligy. V této fázi se bojuje o postup do play off, které je určeno pouze pro osm nejlepších týmů republiky. Broďanky to v play off z minulých ročníků dobře znají. Nyní hrají nejen o postup, ale také o co nejlepší nasazení v bojích o titul.

1.AC UB – SK Snipers Slavičín   6:5

 Na brodských hráčkách byla zřetelně vidět pětitýdenní zápasová pauza. Nekvalitní rozcvičení a snad i podcenění soupeře přineslo nehezkou hru ze strany Brodu. Slavičínské hráčky byly živější, běhavější, měly větší chuť do hry a zaslouženě střílely góly do sítě AC.

Broďanky hrály utrápeně, nepřesně. Ještě čtyři minuty před koncem prohrávaly o jednu branku. Přeskupení hráček, herní zkušenosti  a mohutný tlak přinesly srovnání stavu a v posledních vteřinách i vítěznou branku.

 

1.AC UB – TJ Sokol Brno Židenice   2:1

 Brněnský tým předvádí kvalitní hru. Broďanky nic nepodcenily a  tentokrát se na zápas připravily opravdu poctivě. Obavy přinášela především běžecká rychlost a technická vyspělost Brňanek.

Zápas připomínal šachovou partii. Neprostupné obrany nepouštěly soupeřky k zakončení. Přesto se častěji  ke střele dostávaly brodské hráčky, ale narážely na neprůstřelnou gólmanku. Její zákroky likvidovaly i nejjasnější šance Brodu. Pokud se stalo, že gólmanka Brna již byla překonána, pak v mnoha případech na pomoc přiskočila tyčka její branky. Zoufalé brodské útočnice bušily na brněnskou bránu tak dlouho, až byly odměněny gólem a zaslouženým vítězstvím.

 

1.AC UB – SK Snipers Slavičín   8:3

Stejný soupeř, jako na minulém turnaji a stejný průběh zápasu. Ledabylé Broďanky nabídly soupeřkám laciné vedení. I další minuty nevěstily pro AC nic dobrého. Hra byla ospalá, bez nápadu. Hráčky jen velmi pomalu nabíraly tempo. Postupem času se hra zrychlovala a soupeřky, které měly v nohách těžký zápas, naopak uvadaly. Takto si AC rozvážným tempem dokráčelo k vítězství.

 

1.AC UB – 1.SC WOOW Vítkovice   2:2

 Vítkovice jsou tradičně nesmírně těžkým soupeřem. Z letošních dvou vzájemných zápasů si AC připsalo pouze jeden bod. Šlo o prestiž, šlo o lepší postavení v tabulce, šlo o sebevědomí.

Brod začal duel velmi svižně a vítkovický tým nezůstával pozadu. Od začátku šlo o výborný florbal.Po vyrovnaném úvodu se častěji dostávaly k zakončení Broďanky a to jim přineslo vedení. Poté se zvedla Ostrava a dokázala vyrovnat. Trenér AC naordinoval nesmírně  náročnou hru s celoplošným napadáním. Ostrava byla pod neustálým tlakem a dělala chyby. To přineslo Brodu vedení. Závěrečné minuty patřily vítkovickému týmu. Silný tlak a chyba v brodské obraně jim přinesly vyrovnávací gól.

 

„ V letošním ligovém ročníku jsme odehráli šestnáct zápasů. Třináct vítězství, dvě remízy a jediná porážka. S takovými výsledky musíme přemýšlet o play off. Pokud vše vyjde, pak do závěrečných bojů nastoupíme s nejsilnějším týmem brodské ligové historie.

 Ještě nás čekají turnaje ve Žďáru nad Sázavou, Brně, Olomouci a závěr v Uherském Brodě. Na závěrečný turnaj nadstavbové části bych rád pozval příznivce brodského florbalu. Udělejte si čas  17. března . Společně zakončíme nadstavbovou část. Věřím, že úspěšně,“ uvedl Tomáš Králík, trenér brodských florbalistek .

Sestava 1.AC UB: Mandová (C), Omelková (G), Matějíčková, Mošťková, Indrová, Pravcová, Kadlčíková, Zlámalová, Madajová, Marková, Uškrtová, Loskotová.

 

 

 

 
 
 
 
TOPlist